ZALETY KORZYSTANIA Z PREFABRYKATÓW BETONOWYCH

Choć od dłuższego czasu są dużym ułatwieniem nie tylko na placach budowy, to nie każdy wie, czym w ogóle są prefabrykaty betonowe. Lista funkcji, które pełnią, jest coraz dłuższa, a wynika to przede wszystkim z tego, że świetnie sprawdzają się w dotychczasowych zadaniach.

CZYM SĄ PREFABRYKATY BETONOWE?

Prefabrykaty betonowe to nic innego jak prefabrykowane elementy, dzięki którym branża budowlana znacznie przyspieszyła. Są to elementy gotowe do montażu, często łączą się ze sobą, by powstać mogła większa całość. Jak dotychczas stosuje się je w tworzeniu wszelkich budowli, tj. m.in.:

– jednorodzinne domy mieszkaniowe,

– wszelkie obiekty sportowe od tych mniejszych, po stadiony itd.,

– małe, jak i te większe centra handlowe,

– nowoczesne osiedla mieszkaniowe,

– różnorodne obiekty rolnicze.

A to tylko część rzeczy, która powstaje przy użyciu prefabrykatów. Dzięki temu, że są wykonywane pod indywidualne zamówienia projektowe, ich możliwości są niemal nieograniczone.

ZŁE ASPEKTY PREFABRYKATÓW?

Jednym z głównych negatywnych aspektów związanych z prefabrykatami betonowymi są, jak się można domyślić, koszta. To, co wpływa na wysokość tych kosztów to najczęściej trudność transportu. Betonowe elementy, które trzeba przewieźć są duże, przez co konieczny jest specjalistyczny transport. Poza tym na budowie niezbędna będzie pomoc dźwigu, co oczywiście wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Należy jednak dowiedzieć się, czy dźwig nie jest zapewniony przez firmę, oferującą usługę prefabrykatów betonowych. Biorąc pod uwagę wady tego rozwiązania, warto także dowiedzieć się, jakie są jego zalety. Według nas wybranie prefabrykatów betonowych to coraz bardziej opłacalne rozwiązanie, które będzie tylko zyskiwać na popularności. Jakie są zatem zalety prefabrykatów betonowych?

ZALETY PREFABRYKATÓW BETONOWYCH – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Jeśli zależy Ci na tym, by inwestycja, nad którą pracujesz powstała jak najszybciej, wybranie prefabrykatów betonowych to najlepsze, co możesz w tej sytuacji zrobić. Zastosowanie elementów prefabrykowanych znacznie skraca czas procesu, jakim jest budowa inwestycji. Tutaj znajduje się pierwszy plus, który może pozytywnie wpłynąć na ostateczny rozrachunek ceny do jakości, aczkolwiek im krótszy czas tworzenia inwestycji, tym mniej godzin pracy będą musieli spędzić na budowie pracownicy budowlani. 

Co ważne, budowanie domu czy innej inwestycji przy pomocy elementów prefabrykowanych może przebiegać w dowolnej porze roku. To zdecydowanie ułatwia działanie, jeśli chcemy, by budynek stanął naprawdę szybko.

Martwisz się, że wybudowany budynek nie będzie odpowiednio trwały? Nie ma potrzeby. Prefabrykaty betonowe, dzięki temu, że są stosunkowo nowym rozwiązaniem, posiadają znacznie lepsze parametry niż te w budownictwie tradycyjnym. Nie musisz martwić się o termoizolację, gdyż jakość elementów prefabrykowanych nie pozwoli, by cokolwiek poszło nie tak. Taka sama sytuacja jest w przypadku właściwości akustycznych – nie ma problemu, by inwestycja znajdowała się przy hałaśliwej drodze, czy w głośnej okolicy. Bardzo dobre właściwości akustyczne uchronią przyszłych mieszkańców przed nieprzyjemnymi dźwiękami, a także tłumią drgania.

Kolejnym, choć często zapominanym pozytywnym aspektem prefabrykatów betonowych jest fakt, że nie generuje on nieporządku, który zazwyczaj tworzy się przy budowie tradycyjnej. Nie ma konieczności, by na placu budowy znajdowały się materiały budowlane, gdyż najzwyczajniej nie są one potrzebne. Dzięki temu nie trzeba się martwić o zabezpieczenie przedmiotów przed wpływem warunków atmosferycznych lub – co gorsza – kradzieżą. 

W przypadku, gdy jesteś inwestorem, który posiada określoną wizję, niemal niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu budownictwa tradycyjnego, budownictwo prefabrykowane stawia przed tobą szereg możliwości. Konstrukcje mogą się formować w przeróżne kształty, nieosiągalne w wypadku innych technologii. Także precyzja wykonania jest znacznie wyższa.

CZY WARTO?

Według nas – zdecydowanie tak. Jeśli planujesz budowę własnego domu i nadal się wahasz – zadzwoń, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Możemy także omówić szczegóły tego, jak w przebiega proces tworzenia domu przy użyciu gotowych fabrykatów betonowych. W sytuacji, gdy jesteś inwestorem i planujesz dużo większą inwestycję, niż budowa domu jednorodzinnego, to rozwiązanie wydaje nam się niezbędne. Oszczędność, którą się zyskuje, jest głównym powodem, dla którego klienci często wybierają naszą firmę.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Linkdin