ŚCIANY OPOROWE – 3 POWODY, DLACZEGO WARTO

Jeśli chodzi o podtrzymywanie różnego rodzaju konstrukcji, ściana oporowa to jedno z najciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku. Branża budownicza stale się rozwija, oferując mnogość interesujących propozycji – ściany oporowe cieszą się olbrzymią popularnością jednak od wielu lat i do tej pory jeszcze nic nie wyprzedziło ich pod tym względem.

ZASTOSOWANIE ŚCIAN OPOROWYCH 

Wspomnieliśmy już, że głównym zadaniem, jakie ma ściana oporowa, jest podtrzymywanie konstrukcji. Warto jednak nieco rozwinąć ten temat, gdyż wbrew pozorom wachlarz zastosowań tego typu konstrukcji jest niezwykle szeroki. Wykorzystuje się najczęściej ściany oporowe z betonu zbrojonego oraz ściany oporowe z gruntu zbrojonego. W zależności od użytego materiału, wykorzystuje się je do różnych celów. Wśród nich jest między innymi budownictwo terenów miejskich, podjazdów, parków, zabudowy rzek oraz inne tego rodzaju inwestycje. Ściany oporowe dzielimy na poszczególne typy. Ściany oporowe typu I, na przykład, są najlżejsze i najcieńsze, służą zatem do konstrukcji związanych z ruchem pieszym. Grubsze ściany używane są do budowy autostrad.

ŚCIANY OPOROWE – ZALETY

Przede wszystkim mamy do czynienia z konstrukcjami opartymi na prefabrykatach. Oznacza to, że poszczególne elementy są już gotowe do użytku – wystarczy je tylko odpowiednio złożyć “na miejscu”. Jest to znakomite ułatwienie, które znacznie przyspiesza wszelkie prace budowlane. Pod względem konstrukcji niezwykle ciekawe są ściany oporowe geo pass, które oferują zwartą, skrzynkową budowę – wytrzymałą, aczkolwiek stosunkowo niewielką i nie rzucającą się w oczy. Ściany oporowe są również skuteczne i niezwykle stabilne, a także dość tanie. Wszystko to składa się na fakt, że ich nabycie będzie niezwykle opłacalną inwestycją, niezależnie od rozmiarów inwestycji oraz jej rodzaju. Jest to rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne, które wesprze zarówno niewielki podjazd, jak i solidny odcinek autostrady.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Linkdin