POZNAJ GEO-PASS

POZNAJ GEO-PASS. INNOWACYJNY SYSTEM BUDOWY ŚCIAN OPOROWYCH


Innowacyjne i niezwykle lekkie konstrukcje oporowe z elementów prefabrykowanych tworzą system GEO-PASS, który jest odpowiedzią na potrzeby branży budowlanej. System, który od początku do końca stworzono w Polsce jest nowoczesnym i unikatowym rozwiązaniem, które pozwala budować mocno obciążone ściany oporowe z gruntu zbrojonego z wykorzystaniem konstrukcji quasi skrzyniowych. Co należy więc wiedzieć o systemie GEO-PASS i w jakich przypadkach warto go zastosować?

GEO-PASS – ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO

Specjaliści zajmujący się różnymi gałęziami branży budowlanej od dawna poszukiwali sposobu, dzięki któremu konstrukcje oporowe będzie można budować tanio, ale też tak, by jednocześnie były one trwałe i bezpieczne. W końcu udało się stworzyć system, który pozwalał to zrobić na zasadzie zbrojenia gruntu z użyciem elementów modułowych zestawianych „na sucho”. 

Co bardzo ważne, system GEO-PASS pozwala nam zbudować nie tylko ściany oporowe z betonu zbrojonego, ale również między innymi obudowy koryt wodnych i basenów, przepusty, podjazdy i rampy towarowe, ściany ochronne, wały przeciwpowodziowe czy zbiorniki retencyjne. Jest to możliwe dzięki temu, iż system dostarcza nam szeroki wybór standardowych elementów prefabrykowanych, które mogą być modyfikowane, a do tego istnieje również możliwość stworzenia elementów niestandardowych. Budując więc mury oporowe Gdynia, Gdańsk czy inne miasta, mamy szansę na wykorzystanie taniego, funkcjonalnego i dopasowującego się do naszych potrzeb systemu.

ŚCIANA OPOROWA W SYSTEMIE GEO-PASS – NAJWAŻNIEJSZE ZALETY

Mur oporowy stworzony z elementów prefabrykowanych to ekonomiczne rozwiązanie, które nie generuje tak wysokich kosztów jak wiele innych, bardziej skomplikowanych technologii wykorzystywanych do tej pory. Budując zatem ściany oporowe Gdynia w systemie GEO-PASS jesteśmy w stanie zaoszczędzić przeciętnie ok. 20-50 procent typowych kosztów związanych z taką inwestycją.

Co więcej, system ten pozwala na budowę zaawansowanych konstrukcji, które mogą przenosić spore obciążenia. Możliwe jest chociażby stworzenie konstrukcji oporowych do 12 metrów, które mają podniesioną wytrzymałość i stateczność. Sam proces montażu jest przy tym bardzo szybki i może on być wykonywany bez względu na pogodę czy porę roku. Bardzo istotne jest również to, że budując mury oporowe Gdańsk z wykorzystaniem systemu GEO-PASS mamy możliwość korzystania z szerokiego wachlarza niestandardowych elementów prefabrykowanych, co pozwala na zastosowanie go w różnorodnych inwestycjach budowlanych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Linkdin