MURY I ŚCIANY OPOROWE TYPU L

Mury oporowe i ściany oporowe Typu L służą do utrzymania w stanie statecznym gruntów rodzimych lub nasypowych. TrójmiastoGdańskGdynia to miasta gdzie rozwój infrastruktury następuje bardzo szybko. Mury oporowe i ściany oporowe oraz wszelkie konstrukcje oporowe znalazły w tych miastach szerokie zastosowanie.

Rodzaje ścian oporowych:

– ściany oporowe prefabrykowane
– ściany oporowe Typu I
– ściany oporowe z betonu zbrojonego
– ściany oporowe z gruntu zbrojonego

Głównym zadaniem prefabrykowanych murów oporowych jest:

 • szybkość i łatwość w kształtowaniu terenu,
 • podtrzymaniu skarp,
 • wyrównywaniu różnic wysokościowych krajobrazu w ogrodach,
 • na tarasach,
 • wokół obiektów budownictwa naziemnego.

Mają zastosowanie min. w drogownictwie, budownictwie ogólnym, lądowym, przemysłowym i rolniczym. W budownictwie kolejowym, jako system peronowy stosowane są do podparcia materiałów sypkich, jak również do budowy zasieków. Zastosowanie ściany oporowej jest bardzo szerokie, a szybkość i prostota montażu w połączeniu z nowoczesnym i surowym wyglądem sprawia, że stają się bardzo popularnym elementem naszego krajobrazu.

MUR OPOROWY - ŚCIANA OPOROWA

Doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb osób doceniających nowoczesne rozwiązania budowlane. Dlatego przygotowaliśmy ofertę, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających osób prywatnych oraz inwestorów, którym zależy na powodzeniu projektu. Proponowane przez nas rozwiązania są projektowane z myślą o kliencie – indywidualne podejście do każdego z nich to nasza niezaprzeczalnie mocna strona.

Ściana oporowamury oporowe oraz inne tego rodzaju elementy służące ustatecznieniu gruntów są naszą specjalnością. Każdy mur oporowy przechodzi przez odpowiednie testy, a przede wszystkim projektowany jest przez zawodowców i specjalistów w swojej dziedzinie. Zależy nam na nowoczesnym budownictwie oraz zadowoleniu każdego klienta, dlatego oferujemy produkty o stabilnej konstrukcji, których wysokość z pewnością sprosta potrzebom każdego.

Mury oporowe czy ściany oporowe – GdańskGdyniaTrójmiasto to rejony, w których działa nasza firma. Obserwuj nasze poczynania. Chwyć za telefon i skorzystaj z oferty – ściana oporowa i mury oporowe, które sprostają nawet najbardziej wymagającym warunkom atmosferycznym.

ŚCIANY OPOROWE, MURY OPOROWE - GDAŃSK

Każdy element, który posiadamy w naszej ofercie jest najwyższej jakości. Jesteśmy liderem na okolicznym rynku Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto jeśli chodzi o ściany oporowe prefabrykowane oraz:

 • mury oporowe Gdańsk
 • mury oporowe Gdynia
 • mury oporowe Trójmiasto
 

Świadczy o tym nieustannie rosnące grono klientów zadowolonych z naszych usług. Indywidualne i profesjonalne podejście do każdego klienta, któremu zależy, żeby mur oporowy był wykonany z betonu najwyższej klasy – to nasze atuty. W zakresie ścian oporowych wykonywanych z trwałych betonowych elementów nie mamy sobie równych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej przepastnej oferty. Zapewniamy, że twoje ściany oporowe prefabrykowane będą służyć przez długie lata, zapewniając pełną efektywność oraz wytrzymałość. Doskonale wiemy, na co zwrócić uwagę w nowoczesnym budownictwie. Mury oporowe Trójmiasto i okolice, ściana oporowa oraz inne tego typu konstrukcje – z nami nie będziesz żałować. Już teraz chwyć za telefon i skontaktuj się z nami. Ściany oporowe typu L najlepsze na pomorzu.

ŚCIANY OPOROWE TYPU L - MATERIAŁY DO ŚCIAN OPOROWYCH TYP L

Nasze prefabrykaty charakteryzują się najwyższą jakością. Można je dopasować pod względem wysokości, a także znaleźć w naszym sklepie różne kategorie produktów. Każda ściana oporowa wykonana przy naszej pomocy jest niezwykle wytrzymała, zapewnia również długą żywotność całej konstrukcji. Ściany oporowe typu L wybudowane przy pomocy naszej firmy to produkty z pewnością bardzo godne uwagi.

Nasza oferta jest bardzo szeroka, a nasze usługi cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony setek klientów. W związku z tym zdecydowanie warto podjąć się współpracy z nami – zapraszamy do zakupu materiałów do ścian oporowych typu L. Zapewniamy najwyższą jakość usług, niezależnie od tego, czy chodzi o ścianę oporową 99 cm, czy takie o innych wymiarach. Prefabrykaty najwyższej jakości – to właśnie jest tym, co oferujemy. Skontaktuj się z nami i powiedz nam o swoich potrzebach oraz wymaganiach.

MURY OPOROWE TYPU L WOKÓŁ OBIEKTÓW BUDOWNICTWA NAZIEMNEGO

Nie można zaprzeczyć, że mury oporowe oraz ściany oporowe typu L spełniają szereg niezwykle przydatnych funkcji – mówimy tutaj o rozwiązaniu nad wyraz uniwersalnym, który znajduje wiele zastosowań. Mówimy tutaj o funkcjach takich jak między innymi o wyrównywaniu różnic wysokościowych krajobrazu, ale mury oporowe typu L stosuje się także do podparcia materiałów sypkich, uczynienia statecznym gruntów rodzimych, do budowy zasieków, w budownictwie kolejowym (system peronowy – stosowane są do niego właśnie mury oporowe). Sprawdzają się również w podtrzymaniu skarp oraz kształtowania terenu na szereg innych sposobów – mur oporowy typu L surowym wyglądem sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle, jak już wspomnieliśmy, uniwersalne, także w stanie statecznym gruntów rodzimych.

ŚCIANY OPOROWE TYPU L W BUDOWNICTWIE OGÓLNYM

W kształtowaniu terenu nie ma lepszych rozwiązań, niż ściany oporowe typu L oraz mury oporowe. Są one bardzo popularnym elementem krajobrazu i nie ma się co temu dziwić, ponieważ wyróżnia je prostota montażu, a także stal zbrojeniowa użyta do uzbrojenia elementów mających zapewniać jeszcze większą wytrzymałość.

Zastosowanie w drogownictwie nie jest jedyne, ponieważ mury oporowe prefabrykowane sprawdzą się także na kolei oraz w wielu innych dziedzinach i elementach krajobrazu, także w sektorze przemysłowym. Skorzystaj z naszych usług w tym zakresie – gwarantujemy w pełni indywidualne podejście do potrzeb oraz oczekiwań każdego klienta, w związku z czym przygotujemy oferty, które spełnią wszelkie wymagania.

Rozwiązania tego rodzaju są z pewnością godne uwagi i warto w takowe zainwestować – od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, która nie jest niczym niezwykłym zważywszy na jakość i uniwersalność ścian oporowych typu L.

Od października 2022 roku posiadamy nowe lżejsze o grubości 12 cm kolejne elementy muru oporowego typu L o następujących parametrach:
 • Element GWL   75 LT  75x50x99 cm [masa 330 kg]
 • Element GWL 100 LT  100x65x99 cm [masa 440 kg]
 • Element GWL 125 LT  125x80x99 cm [masa 550 kg]
 • Element GWL 150 LT  150x95x99 cm [masa 660 kg]
Od lipca 2023 roku wprowadziliśmy dwumetrowe elementy poniższych prefabrykatów grubości ścianki 12 cm:
 • Element GWL   75 LT  75x50x199 cm [masa 660 kg]
 • Element GWL 100 LT  100x65x199 cm [masa 880kg]
 • Element GWL 125 LT  125x80x199 cm [masa 1100kg]
 • Element GWL 150 LT  150x95x199 cm [masa 1320kg]

Materiał elementów GWL: beton klasy C30/37, stal zbrojeniowa, klasa ekspozycji XF4 oraz XA3. 

KONSTRUKCJE OPOROWE

Nie można zaprzeczyć, że konstrukcje oporowe z gruntu zbrojonego są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Wszystko dlatego, że lico ściany oporowej, które to lico pełni funkcję estetyczną, jest także nad wyraz wytrzymałe i praktyczne, co umożliwia swobodne projektowanie konstrukcji. Konstrukcje oporowe sprawdzają się w drogownictwie oraz budownictwie miejskim, ale na budowy ścian oporowych decydują się również projektanci innych wybryków współczesnej architektury, uwzględniając potencjalne powierzchnie poślizgu oraz po analizowaniu stateczności wewnętrznej gruntu zbrojonego.

KONSTRUKCJE OPOROWE Z GRUNTU ZBROJONEGO

W pewnych przypadkach materiały wzmacniające wymagają czynności jaką jest sprawdzenie stateczności zewnętrznej prowadzone przez specjalistów jeśli chodzi o konstrukcje oporowe z gruntu zbrojonego. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwiązania o minimalnej wytrzymałości projektowej, warto zdecydować się na analizę stateczności zewnętrznej oraz nierównomiernego osiadania.

Sprawdzenie stateczności ogólnej oraz kontrola naprężenia rozciągające przejmowane konstrukcji oporowych również jest kwestią niezwykle istotną. Analizę stateczności wewnętrznej oraz kontrolę niekorzystnego układu sił rozciągających warto zlecić specjalistom od budowy ścian oporowych, a wynikiem analizy stateczności zewnętrznej sugerować się podczas wznoszenia konstrukcji oporowych, zwiększając dodatkowo stateczność systemu.

ŚCIANY OPOROWE UŻYWANE W KONSTRUKCJACH ŚCIAN OPOROWYCH

Pod względem analizy stateczności ogólnej warto wziąć pod uwagę koszt budowy ścian oporowych, niezależnie od niekorzystnego układu geologicznego krajowych wytycznych projektowania w ramach analizy stateczności zewnętrznej gruntu zbrojonego. Zależy to od wielu kwestii – podstawowe mechanizmy zniszczenia oraz w zbrojonym gruncie rozciągliwe elementy zbrojeniowe to coś, o co zdecydowanie warto zadbać, biorąc pod uwagę niedrogie konstrukcje oporowe.

ŚCIANY OPOROWE PREFABRYKOWANE

Prefabrykowane ściany oporowe są bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem ze względu na swoją uniwersalność – sprawdzą się w każdej dziedzinie, która wymaga tworzenia stałych konstrukcji. Zarówno w budownictwie drogowym, jak i jeśli chodzi o elementy małej architektury możemy liczyć na prefabrykowane oporowe ściany.

Sprawdzą się do stabilizacji skarp, do budowy kanałów technicznych oraz w wielu innych kwestiach, także w tworzeniu ogrodów. Prefabrykowane ściany betonowe w kształcie litery L cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dziesiątek lat, a produkty te doskonale spełniają swoją rolę w wielu zakresach.

PREFABRYKOWANE ŚCIANY OPOROWE W KSZTAŁCIE LITERY L

Mury oporowe stworzone z prefabrykatów są doskonałym rozwiązaniem niezależnie od tego, jakie podłoże jest do zagospodarowania. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie przygotować prefabrykowane ściany oporowe nad wyraz wysokiej jakości – zakres naszej oferty jest naprawdę szeroki.

Prefabrykowane ściany oporowe to coś, co zdecydowanie sprawdzi się na wielu polach i placach budowy – wyszukiwanie w codziennej eksploatacji takich elementów zawsze skończy się pozytywnie, ponieważ prefabrykowane ściany betonowe napotkać można na każdym kroku, co świadczy o ich funkcjonalności i wytrzymałości.

ZASTOSOWANIE PREFABRYKATÓW

Zastosowanie jest naprawdę obszerne – prefabrykowane oporowe ściany sprawdzają się w budownictwie związanym z ruchem drogowym, a także jeśli chodzi o wszelkie konstrukcje mające na celu powstrzymać hałdy piasku, żwiru czy innych materiałów sypkich przed osunięciem się.

Mury oporowe sprawdzają się w budowaniu ogrodów, jak również przy najbardziej znaczących inwestycjach związanych z elementami architektury krajobrazu. Prefabrykowane ściany oporowe – niewiele istnieje na dzisiejszym rynku równie interesujących, praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań budowlanych, z których powstają ściany, drogi, ogrody i inne konstrukcje. Oporowe ściany są zdecydowanie godne polecenia w każdej sytuacji.

MURY OPOROWE Z BETONU ZBROJONEGO

Nie można zaprzeczyć, że mury oporowe z betonu są rozwiązaniem ze wszech miar uniwersalnym. Takie ścianki oporowe oraz ich nieco większe zamienniki mogą posłużyć w wielu dziedzinach, w szczególności w transporcie drogowym czy do powstrzymywania ogromnych połaci piasku czy innych materiałów sypkich. Ich uniwersalność jest niezaprzeczalna – taki mur oporowy jest przy tym bardzo trwały, ponieważ konstrukcje oporowe z betonu charakteryzują się ogromną wytrzymałością.

Grunt zbrojony to bardzo dobry wybór w trakcie najbardziej znaczących inwestycji, które wymagają solidnych materiałów – ściany oporowe typu L oraz murki oporowe to zawsze doskonałe rozwiązanie, bo tego typu konstrukcje niosą ze sobą wiele zalet oraz stosunkowo niewielkie wydatki zarówno na zakup, jak i eksploatację.

MUR OPOROWY - ELKI BETONOWE WYRÓWNUJĄ RÓŻNE POZIOMY TERENU

Rozwiązania tego rodzaju zapewniające stabilność oraz wytrzymałość każdej konstrukcji są bez wątpienia dobrym pomysłem w każdym aspekcie. Tym bardziej, że produkty, które oferujemy, są starannie wyselekcjonowane i mogą zostać dobrane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zniosą wszelkie obciążenia, a konstrukcja będzie nad wyraz wytrzymała – szeroki wybór murów oporowych dostaniesz właśnie u nas.

PREFABRYKATY

Prefabrykaty to przede wszystkim gotowe elementy konstrukcyjne, które przygotowywane są w fabryce, a które na plac budowy przyjeżdżają już gotowe do złożenia. Ich zakup ma na celu przyspieszenie prac budowlanych. A ich najpopularniejsze zastosowanie to m.in. obiektów wielokondygnacyjnych, inwestycji użyteczności publicznej oraz domów jednorodzinnych.

MUREK OPOROWY

Murek oporowy to konstrukcja mająca zapobiec osunięciu się ziemi. Musi on wytrzymać siły parcia nasypu, najczęściej sprzedawanym murkiem oporowym typu L jest do 1,2 metra, ale instytucję Państwowe zakupują znacznie większe „elki”. Ich zadaniem jest utrzymanie stabilności i sztywności, aby nie uległy przesunięciu ani wywróceniu pod wpływem obciążenia. Murki oporowe są zaprojektowane tak, aby rozkładać obciążenia pionowe, a jednocześnie wytrzymać siły działające w poziomie.

ŚCIANY OPOROWE - KONSTRUKCJA Z BETONU GWARANTUJE WYTRZYMAŁOŚĆ BLOCZKÓW

Ściana oporowa z naturalnego kamienia jest świetną opcją, ale ściany oporowe typu L wykonane z betonu zbrojonego niosą ze sobą o wiele więcej korzyści niż naturalny kamień. Gwarantujemy tutaj indywidualne podejście do potrzeb oraz wymagań każdego klienta i odpowiednie dostosowanie do każdego projektu. Każdy murek oporowy, który wchodzi w skład naszej oferty, jest doskonałej jakości – a warto wiedzieć, że mamy naprawdę obszerny wybór murów oporowych gwarantujących odpowiednią konstrukcję inwestycji mniejszej lub większej. Mury oporowe to bez wątpienia nie kamienie polne – jakość konstrukcji będzie tutaj nie do podważenia.

MURY OPOROWE L