Dzieci z nietoperzami

Zaprzyjaźnieni ze środowiskiem i zaprzyjaźnieni z nami uczniowie zerówki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach k. Chwaszczyna wraz ze swoimi opiekunami Panią Emilią i Panią Olą odwiedzili nas w piękny majowy dzień. Zaprosiliśmy uczniów, aby pomogli nam w wieszaniu budek lęgowych dla nietoperzy na terenie naszego lasu (Żwirownia Chwaszczyno).

Dzieci wspólnie z wychowawcami oraz naszymi pracownikami rozwiesiły ponad 20 budek dla nietoperzy. Prace w lesie nadzorował leśniczy leśnictwa Borowiec pan Jarosław Gadziński. Pan Leśniczy opowiedział o trybie życia, zachowaniach i odżywianiu tych sympatycznych malutkich ssaków. Odpowiadał na liczne pytania uczniów dotyczące nie tylko nietoperzy, ale także drzew i innych mieszkańców lasu.

Dziękujemy naszym małym Gościom za zaangażowanie i pomoc w dbaniu o środowisko, którego elementem są nasi skrzydlaci przyjaciele – nietoperze. Panu Leśniczemu dziękujemy za pomoc i chęć dzielenia się wiedzą o tym co nas otacza. Dla wszystkich uczestników spotkanie było cenną lekcją przyrody.

Z radością planujemy kolejne edukacyjne spotkanie na łonie przyrody. Do zobaczenia!